Lokalizacja

Osada Sarabandy zlokalizowana jest na Ursynowie - trzeciej pod względem obszaru jak i liczby mieszkańców, dzielnicy Warszawy. Był świetnym tłem dla filmów "Alternatywy 4" i "Dzień świra" , od 70 lat jest integralną dzielnicą Warszawy. Rejon Jeziorki Południowe mieści się w zachodniej części dzielnicy, pomiędzy ul. Baletową i Karczunkowską. W odróżnieniu od osiedli usytuowanych po drugiej stronie ul. Puławskiej, zlokalizowane m in. przy ul. Sarabandy mieszkania znajdują się w naturalnych przestrzeniach zielonych, gdzie dominuje zabudowa niska i osiedla domów. Stąd nazwa Zielony Ursynów (a J.U. Niemcewicz miał tu swoje włości).

Zobacz film o Jeziorkach Południowych

W lokalizacji, w której mieści się osiedle Sarabandy, z pewnością można żyć aktywnie blisko natury. W okolicy znajduje się wiele obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych. Rezerwat Las Kabacki, polodowcowe Jezioro Imielińskie, Park Romana Kozłowskiego, Gucin Gaj, Ogród Botaniczny PAN w Powsinie, tory do wyścigów konnych, Arena Ursynów, Park Kultury w Powsinie, Jezioro Zgorzała. Przepiękne obszary, czyli ursynowskie pojezierze, więcej informacji:

Ursynowskie pojezierze

W ramach zrealizowanej inwestycji Jezioro Zgorzała, zbudowano ścieżkę spacerową i pomosty, powstał ogrodzony plac zabaw z miejscami do siedzenia, zbudowano także siłownię plenerową, przygotowano strefy rekreacyjno-wypoczynkowe z miejscami na ognisko/grill, wykonano punkty widokowe i miejsca obserwacji ptaków na pomostach. Zbudowano pomost rekreacyjno-wypoczynkowy, powstały plaże – piaszczysta i trawiasta, na terenie pojawiły się także ławki, stoły oraz stojaki rowerowe.

Las Kabacki (1 km w linii prostej) jest miejscem odpoczynku i rekreacji mieszkańców Ursynowa i całej stolicy. Odpoczynek od zgiełku miasta znaleźć można spacerując po szlakach turystycznych, ścieżkach spacerowych i ścieżkach przyrodniczych. Osoby preferujące aktywny wypoczynek znajdą dla siebie ścieżki kondycyjne, ścieżki rowerowe, przystosowane także do sportów zimowych. Osoby preferujące wypoczynek bierny znajdą na jego terenie wiele wiat turystycznych, ławek, czy też leśnych placów zabaw dla najmłodszych. W południowej części kompleksu, w pobliżu zabytkowej leśniczówki znajduje się duża polana rekreacyjna na terenie, której można w wyznaczonym miejscu rozpalić ognisko, pograć w piłkę czy też opalać się.

Liczne przystanki autobusowe przy ul. Puławskiej (najbliższy punkt komunikacyjny PELIKANÓW 01W odległości 900 m ), stacje metra przy Alei KEN, stacje PKP - Jeziorki i Dawidy (1,5 km).

W najbliższej okolicy kilka placówek edukacyjnych
 • przedszkola: Pomarańczowa Ciuchcia Ursynów, Przytulanka, Zaczarowana Pozytywka- Europejskie przedszkole niepubliczne, Babaloo – Niepubliczne Językowe Przedszkole Integracyjne, Cukierkowo - przedszkole dla dzieci z cukrzycą
 • szkoła podstawowa nr 96 (1 km)
 • Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Nr 38 Im. Św. S. Kostki (1,3 km)
 • Biedronka, Lidl, liczne sklepy w pobliżu i na ul. Puławskiej (2 km)
 • CH Auchan Piaseczno (2 km), CH Józefosław (3 km), Outlet Piaseczno (3 km)
 • stacja paliw Orlen
 • poczta (1 km)
 • pracownia zieleni Krajobraz Kreatywny
 • szpital Luxmed (1 km)
 • Ursynowskie Dzienne Centrum Zabiegowe Szpitala Chirurgii Jednego Dnia SPZOZ Warszawa-Ursynów
 • całodobowa Klinika Weterynaryjna
 • Fabryka Zdrowia

Posesje wokół naszych mieszkań z garażem w Osadzie Sarabandy są ogrodzone ocynkowanymi przęsłami stalowymi o wysokości 150 cm. Wygrodzenia poszczególnych ogródków wykonano z siatki systemowej panelowej. Furtka wejściowa natomiast została stworzona z cynkowanych profili stalowych, malowanych proszkowo w kolorze RAL. Miejsca postojowe z kratki parkingowej.

Wjazd na działkę z ul. Sarabandy, droga dojazdowa wg projektu. Chodniki i dojścia do budynków wyłożone kostką (płytą) betonową w obrzeżach od strony zieleni. Miejsca postojowe wyłożone kratką betonową.

 • Kanalizacji deszczowej
 • Kanalizacji sanitarnej
 • Wodociągowa
 • Centralnego ogrzewania (gaz ziemny)
 • Elektryczna
 • Teletechniczna

Wygrodzenia poszczególnych ogródków z siatki systemowej panelowej. Furtka wejściowa z profili stalowych, cynkowanych malowanych proszkowo w kolorze RAL, zamkniętych wg Projektu.

Cały teren zielony osiedla obsiany trawą, wcześniej nawieziony substrat glebowy gr. min. 10 cm, trawa minimum 2 razy koszona.

Osłony śmietnikowe na zamknięte pojemniki na nieczystości stałe przy wjeździe na działkę z daszkiem z blachy stalowej ocynkowanej powlekanej jak zadaszenie budynków. Przy osłonach zlokalizowane skrzynki elektryczne i gazowe.

Skontaktuj się z Nami